Warszawa, służewiec, tor treningowy dla koni

Miejscówki do landkitingu i snowkitingu
Awatar użytkownika
mackuu
Kiter
Tel.: 000 000 000

Warszawa, służewiec, tor treningowy dla koni

Postautor: mackuu » piątek, 14 marca 2008, 20:21

To mój pierwszy własny temat więc witam wszystkich :mrgreen:
Kiedyś przejeżdżając widziałem tą miejscówkę i wyglądała zacnie ( trawa jak na polu golfowym i dużo miejsca). Czy ktoś tam latał? Czy w ogóle da się tam wejść, czy trzeba z kimś ustalić czy można... no i czy warto

tu jest link do miejscówki: http://maps.google.com/maps?f=d&hl=pl&g ... 8&t=h&z=14
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2008, 20:29 przez mackuu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomfly
Kiter
Kontaktowanie:

Re: Warszawa, służewiec, tor treningowy dla koni

Postautor: tomfly » piątek, 14 marca 2008, 20:43

Czy chodzi o ten plac koło ulic bokserka i kłobucka ? Jeżeli tak to nic mi nie wiadomo żeby ktoś tam latał. Plac wyglada na spory i najprościej było by zadzwonić i sie zapytac czy można. Wydaj mi się jednak że ten teren może być używany a nasze latawce moga płoszyć i stresować trenujące tam konie.

Awatar użytkownika
mackuu
Kiter

Postautor: mackuu » piątek, 14 marca 2008, 21:02

tomfly pisze:Czy chodzi o ten plac koło ulic bokserka i kłobucka ?

Dokładnie o ten teren chodzi. Wygrzebałem kiedyś na kiteforum post o tym że ktoś tam latał i gdzieś jakieś zdjęcia szmaty do sprzedania (z tego miejsca). Zasadniczo o lataniu kiedy są tam konie nie ma mowy, ale całą zimę i wiosnę (tak mi się wydaje) i każdy moment kiedy nie ma tam treningów teren jest wolny :toothy:
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 marca 2008, 23:45 przez mackuu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Vilq
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Vilq » piątek, 14 marca 2008, 21:47

Moja znajoma tam pracuje/pracowała i mówiła, że nie ma problemów żeby wbić się na ten tor "zapasowy" (nie główny). Raz się tam wybrałem, ale jak dotarłem na miejsce przestało zupełnie wiać, więc miejsca nie przetestowałem :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tomfly
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: tomfly » piątek, 14 marca 2008, 22:47

Od której strony można wejśc na ten plac ? Czy bez problemu da sie wejść, chodzimi o to czy nie ma jakiegoś strażnika ktory robiłby problemy itp. . Dużo tam jest miejsca ?

Awatar użytkownika
Vilq
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: Vilq » sobota, 15 marca 2008, 00:35

Z tego co pamiętam to albo przejść pod szlabanem od strony toru głównego, albo przez dziurę w płocie. Podobno ludzie tam pieski wyprowadzają, a koniki od czasu do czasu coś po sobie też zostawią i to mnie też martwi ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mackuu
Kiter

Postautor: mackuu » sobota, 15 marca 2008, 03:06

W takim razie, dziś pojadę obczaić jak to wszystko wygląda 8) I mam nadzieje, że nie będzie :nie: kupy... :)

Awatar użytkownika
tomfly
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: tomfly » niedziela, 16 marca 2008, 23:16

W takim razie, dziś pojadę obczaić jak to wszystko wygląda I mam nadzieje, że nie będzie kupy...

No i co... ?

Awatar użytkownika
mackuu
Kiter

Postautor: mackuu » wtorek, 18 marca 2008, 01:27

tomfly pisze:
W takim razie, dziś pojadę obczaić jak to wszystko wygląda I mam nadzieje, że nie będzie kupy...

No i co... ?

Z wejściem nie było większego problemu, wszedłem mniej więcej tam gdzie jest niebieska kropka na zdjęciu poniżej (przez furtkę za jednym z bloków) ;) a zdjęcia robiłem z tego miejsca gdzie jest czerwona :D

Obrazek

Moim zdaniem jest tam duuuuuuuużo miejsca, trawka ładnie skoszona, równiutko:
lewo:
Obrazek

środek:
Obrazek
Po lewej stronie widać jakieś krzuny :shock: to są przeszkody dla koni, ale po prawej jest dłuugi pas jak stół

prawo:
Obrazek

Wszystko pięknie zajarałem się miejscówką a tu jakiś babsztyl z pieskiem :evil: :doh:
Obrazek

Tak czy siak miejscówka jest git, wydaje mi się, że ludzie z psami raczej łażą tak do połowy toru, więc pewnie jak będą warunki wybiorę się tam pojeździć ( przed rozłożeniem szmaty obczaje czy nie ma wszędzie min, :doh: teraz mi się nie chciało bo było mokro no i teren jest spory)

Ps. Jakoś dziwnie te zdjęcia powklejałem... ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 marca 2008, 01:32 przez mackuu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Enozo
Ekspert Landkiting.pl
Tel.: 504010296
Kontaktowanie:

Postautor: Enozo » wtorek, 18 marca 2008, 01:56

Pobawiłem się troszkę i panoramę skleiłem:
Obrazek

miejscówka spoko tylko ta trawka wcale nie taka krótka :( No i jednak proponuję się upewnić czy nikt nie ma nic przeciwko....inaczej wysoce prawdopodobne że "spalimy" miejscówkę.

pozdrowienia
http://sklep.landkiting.pl - odwiedź sklep profesjonalistów

Awatar użytkownika
kayzee
Początkujący kiter

Postautor: kayzee » sobota, 10 maja 2008, 17:44

witam dziś testowałem pierwszy raz latłke jak również ta miejscówkę. Gdyby nie to ze flauta totalna i skończyło sie na bieganiu w te i nazad było by super. trawa nie koszona i straszne nie równo ale miejsca full.

PS furtka czasem bywa zamykana ale tubylcy okoliczni maja klucze i są raczej mili:)
Latanie powoduje uzależnienie i inne choroby:)

Awatar użytkownika
gx
Początkujący kiter

Postautor: gx » wtorek, 3 czerwca 2008, 10:03

miejsce git.
Byłem wczoraj, trawa wykoszona do połowy toru ale zupełnie wystarczy, pusto, przejście przez osiedle. Najlepsze warunki przy wietrze wschód-zachód (wzdłuż toru). Wczoraj trochę słabo wiało i na wysokości około 6m strasznie dusiło moją latawkę, może to brak umiejętności (jestem jeszcze zielony). Przy mocniejszych podmuchach termicznych pojeździłem na butach i oddałem coś w rodzaju 2 skokór + jazda na łokciu.
miejsce polecam.

Awatar użytkownika
tomfly
Kiter
Kontaktowanie:

Postautor: tomfly » poniedziałek, 30 czerwca 2008, 23:58

Byłem jakieś 2 h w sobotę i żałuje że nie miałem wózka bo jazda byłą by świetna. Nawierzchnia na pierwszy rzut oka OK - trawka nie za długa, gleba w miarę równa. Gdzieniegdzie rosną duże drzewa, żywopłot i jakieś deski ale myślę że nie bedzie problemem to ominąć na wózku. Jak będę miałczym dojechać to w następną wietrzną pogodę zjawiam sie z buggy

wojtek.chacinski
Pierwsze loty

wyścigi konne

Postautor: wojtek.chacinski » niedziela, 5 października 2008, 19:16

Koledzy a wy spotykacie się jakoś na tych wyścigach. Ja byłem dzisiaj ok 2h pogoda piękna, trochę mały wiatr ale pozytywnie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gx
Początkujący kiter

Postautor: gx » poniedziałek, 8 grudnia 2008, 13:32

UWAGA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
Osiedle przez które wcześniej wchodziłem jest definitywnie zamknięte. Należy dotrzeć Bokserską do końca i tam przez branę wjazdową (przed bramą jest parking) i 180 ostro w prawo , należy unikać głębokich spojrzeń w oczy tubylców ;) i będzie spoko.
Nie wiem niestety o której i czy w ogóle zamykją bramę. Poza tym w czasie ostatniego zejścia ze spotu zaczepił nas jakiś operator ciągnika i ofuknął że nie pytamy nikogo o pozwolenie, na pytanie kogo odpowiedział, cytuję "chociażby mnie" i wskazał nam swoje miejsca urzędowania w pobliskich stajniach :D . Myślę że ten miły pan chciał być ważniejszy niż w rzeczywistości jest, uznaliśmy że nie ma się czym przejmować, tym bardziej że pojawiają się tam również spacerowicze którzy nikogo o zdanie nie pytają, no ale jeżeli ktoś chce to proszę pytać, "biuro" widać po lewej stronie po wejściu na spot.
Poza tym trawka skoszona i lata się.
Do zobaczenia na miejscu, strzałka.

Wróć do „Land/Snow”