Gdynia Chwarzno

Miejscówki do landkitingu
nillu
kite: Ozone Flow 5, Cooper VR 3.3
buggy: Flexifoil Buggy + wide + midi

Gdynia Chwarzno

Postautor: nillu » wtorek, 11 marca 2014, 02:10

Mam przyjemnosc przedstawic ciekawy spot nadajacy sie dosc dobrze do landkitingu. Smigamy na nim na buggy, na landboarda chyba tez sie nadaje. Jego zaleta jest przede wszystkim wielkosc i calkiem przyjemna jak na te strony rownosc terenu. Natomiast wada jest pagorkowatosc, przez ktore czesto trzeba kombinowac z wehikulem 8)

Do miejscowki najlepiej dojechac od strony zachodniej - wjazd na spot tuz przed sklepem Alma kiedy juz zjedzie sie z ronda w kierunku sklepu.

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zFH13YBm39lA.kJQJn5x3oDcw

Zapraszam wszystkich kiterow z Gdyni i okolic. Nasz spolecznosc tu jest ciagle mala ale z kazdym miesiacem zarazamy kolejnych ;)

Jak narazie miejscowke przejmuja bardziej modelarze RC i lataja tu calkiem przyjemnymi latawkami sterowanymi radiowo. Rowniez bardzo ciekawe hobby...

ny_
Pierwsze loty
kite: Twister IIr 5.6

Re: Gdynia Chwarzno

Postautor: ny_ » piątek, 21 marca 2014, 21:17

Potwierdzam, spot spoko ale raczej przy wiatrach z zachodu-północy.

tutaj nasz amatorski filmik kręcony na tej miejscówce

na razie tylko skoki statyczne, ale w planach jest deska i depower.

Pozdrawiam, moze sie uda kiedys tam spotkac ;>

nillu
kite: Ozone Flow 5, Cooper VR 3.3
buggy: Flexifoil Buggy + wide + midi

Postautor: nillu » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 21:38

Ależ dziś ładnie wiało :D tak jak mówisz - zachodni wiatr i ładnie pociskasz przez całe pole!

No i doświadczyłem dziś pierwszego w karierze OBE. Wiatr się odwinął na szkwale, nie puściłem manetek i wypadłem z wózeczka. 140 cm oś nic nie dała - wózek się wywrócił i dostałem kołem w kask. Heh tylko się otrzepałem, uspokoiłem drżenie rąk i jazda dalej ;)

Barti
Tel.: 000 000 000

Postautor: Barti » poniedziałek, 28 lipca 2014, 13:09

Hej, fajnie to wygląda :-).
A jak z własnością tego terenu, nie ma konfliktu z właścicielami?
No chyba, że właścicielem jest miasto lub lasy...
Barti

Awatar użytkownika
Rhall
Kiter
kite: Flysurfer, Slingshot, Cabrinha
decha: SU-2, Cabrinha, Trampa
buggy: dla papugi
Tel.: 503 040 ***
Kontaktowanie:

Postautor: Rhall » wtorek, 30 września 2014, 16:52

Ktoś z was już tam śmigał na MTB-ku? Bo jeśli to czyjeś pole, orane, obsiewane to deską będzie szło jak po muldzie ;)
Może odwiedzę miejsce zanim sprzedam deskę. Jakoś się umawiacie na spota?
Zapraszam do grupy fejsowej: https://www.facebook.com/groups/Powerkite/

ffreiya

Postautor: ffreiya » piątek, 3 października 2014, 14:55

Hej, ja tam śmigam ostatnio często jak są warunki, od sierpnia jest tam skoszona trawa. Pewnego dnia tamtędy przejeżdzam a tam równiuteńko ostrzyżona trawa. Wydaje mi się że ten duzy teren należy do gminy, bo nikt nigdy nie przyszedł z pretensjami, mieszkancy pobliskich domów przechadzają się tam z psami, startują i lądują paralotniarze, latają modelarze. Na mtb da się jeszcze śmigać, chociaż w niektórych miejscach grunt jest już troche miękki i bywają dziury. Tak czy inaczej nie znam narazie lepszej ogólnodostępnej miejscówki w okolicach trójmiasta. Wydaje mi się że jak spadnie śnieg to też da rade pośmigać. Zapraszam na spota, jeszcze nigdy innego latawca tam nie widziałem. Pozdro

kamilpolitowski
kite: Flysurfer psycho4 8m
decha: MBS Comp 90
Tel.: 507105xxx

Postautor: kamilpolitowski » wtorek, 21 października 2014, 00:28

Siema wszystkim.

Latam od czasu do czasu na tej miejscówce na MTB, jednak na deskę jak dla mnie ten teren jest zbyt bardzo pagórkowaty. Na buggy bardziej się nadaje. W zeszłym roku latałem tam snowkite na descie i było całkiem fajnie. Jednak jeżeli chodzi o landkite na desce nadal nie mogę znaleść w trójmiescie swojego miejsca. Czytałem parę postów że nie którzy latają na plaży w gdyni i w stogach. Czy ktoś z was próbował jeździć na desce po plaży?? Która plaża lepsza stogi czy gdynia?

Niema to jak równy teren do landkitingu, a najlepiej to przydała by się jakaś mniej uczęszczana droga na otwartej przestrzeni. Teren na którym trochę jeździłem to Kazimierz w okolicach Rumi.
https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... 05sKoJUb_E
Oprócz pola na którym można tam sobie troche polatać. To wzdłuż tego pola leci prosta asfaltowa droga o szerokości 3-4 metrów. Jeżeli kierunek wiatru jest dobry to można tam polatać nawet na małym latawcu (ja używałem 3.5 Rage). Niestety przy słonecznej pogodzie jest tam też sporo rowerzystów których trochę utrudniają jazdę. Do tego jeszcze dochodzi rzeczka która leci wzdłuż tej drogi. Wiec to też nie dokońca mi leży.

Jedyna miejscówka na której mi się świetnie jeździło to zamknięte lotnisko w Berlinie - Tempelhof. Poprostu raj dla kite'ciarzy. Idealnie równa powierzchnia, można i po trawie i po pasie. Ludzie tam spędzają wolne chwile, grilują, bawią się, i uprawiają wszelakie sporty. To jest wykorzystanie nie używanej przestrzeni przez miasto.

A te nasze lotnisko w Kosakowie zostało zamknięte i się kurzy. Wie ktoś może czy coś tam w ogóle robią, czy można tam wejść na ten teren? Może ktoś ma jakieś znajomości żeby tam zagadać. To by była idealna miejscówka do landkitingu... he takie tam moje marzenia.:)

Awatar użytkownika
skonyyy
kite: Aeros Gyro 9,5
decha: GI AK-103+bionic

Postautor: skonyyy » czwartek, 26 października 2017, 13:58

Aktualizuję.... :)
Byłem w okolicy więc nie mogłem się powstrzymać i podjechałem się rozejżeć.
W skrócie
Spot nadal jest i nie został zagospodarowany
Do mtb zupełnie się nie nadaje no chyba że ktoś znajdzie kilka metrów równego do polatania 5m w tą czy 10 w tamtą.
Do bagusa ujdzie ale solidnie wytrzęsie.
W zimie może trochę się wyrównuje ale zauważyłem w kilku miejscach kilka solidnych głazów czy też studzienki.
Owa pagurkowatość terenu jest zajedwabista szkoda tylko że pod trawą są wyczuwalne redliny...pewnie pozostałość po lesie albo polu. Dziury jak są to przeważnie głębokie.
Całość generalnie w dołku a dookoła drzewa więc trudno mi powiedzieć jak jest z wiatrem.
Na chwilę obecną raczej słabo skoszone.
Dla tych co mają ciśnienie i bagusa że sporymi kołami :)

Wróć do „Land”